2015 Sezonu espor

2015 Sezonu Ne Zaman Başlıyor?


Yeni Sezon Başlıyor!

Günlerdir oyuncuların aklındaki sorular bugün son buldu. Riot Games bugün kendi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile 2015 sezonun ne zaman başlayacağı, ligler sıfırlandıktan sonra neler olacağı ve tekrar yeni bir lige yerleşmek için neler gerekeceği sorularına açıklık getirdi.

2015 Sezonu ne zaman başlıyor?

2015 Sezonu 21 Ocak’da liglerin sıfırlanması ile başlayacak ve oyuncular yeni bir kümeye yerleşmek için her zamanki gibi yine 10 maç oynayacaklar. Ancak bu sefer etkileri biraz daha farklı olacak. Önceki sezonlarda ilk 10 maçında büyük başarı yakalayan oyuncular eski liglerine göre çok daha iyi bir lige yerleşmişlerdi. Bu sezon ise bu aradaki fark biraz daha azaltılacak.

Riot Games’in yapmış olduğu Yerleştirme ile ilgili açıklama.

Kümenize yerleşmeden önce, her zamanki gibi 10 adet yerleştirme maçı oynayacaksınız. Ama bu sefer, etkileri birazcık farklı olacak: önceki sezonlarda yerleştirme oyunları, normal sezon oyunlarından çok daha etkiliydi. Şampiyonluk Aşaması’nda olup da 10 oyununu kaybeden bir oyuncu, 2014’e Gümüş’te başlamıştı. Şansı yaver gidip tüm oyunları kazanan Bronz kademe oyuncular ise Platin’e yerleşmişler, bunun sonucu olarak da elbette sürekli dayak yiyip birkaç kademe düşmüşlerdi. Her ikisi de keyifli deneyimler değil elbette. Bu yüzden; bu yıl yerleştirme maçları yine önemli olmakla beraber, yeri yurdu belli olan oyuncuları şansları yaver gitti ya da gitmedi diye o kadar yukarı çıkarmayacak ya da aşağı atmayacak. Geçen sezonu bitirdiğiniz konumun, yerleştirmenizde büyük ağırlığı olacak. Daha önce hiç dereceli oynamadıysanız, elbette konumunuzu sadece yerleştirme maçlarındaki performansınız belirleyecek.

Son olarak, sezon öncesi dönemin getirdiği oldukça büyük değişikliklerin ışığında, herkese zirveye çıkma şansı tanımamız gerektiğini düşündük. Bu nedenle, dereceli sezonu başladığında oyuncu konumlarında yine kısmi sıfırlamaya gideceğiz. Yani, geçtiğimiz sezon bitirdiğinizden daha alt bir sırada başlamanız mümkün.

Ayrıca bu sezon ödülleri ile ilgili ufak bir hatırlatma.

Ayrıntılar sezon ilerledikçe gelecek, ama yeni bir şanlı kostüm olacağını ve 5’e 5 dereceli oynadıkça özel totem görünümleri açabileceğinizi şimdiden çıtlatalım!

İlerleyen dönemlerde Riot daha ayrıntılı açıklamalar yapacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *