dota2ESL espor

ESL Bugüne Kadar ki En Büyük Dota 2 Organizasyonunu Dünya Kupasi Stadyumuna Getiriyor


Her zaman adından söz ettiren ve eSpor denince ilk akıla gelen organizasyonlardan olan Electronic Sports League yine adına yakışır bir organizasyonla karşımıza çıkıyor. ESL One adı altında düzenlenecek olan Dota 2 organizasyonuna dünya kupası stadyumu olan Almanya‘ nın Frankfurt kentinde bulunan Commerzbank-Arena ev sahipliği yapacak.  Maksimum kapasitesi 35.000 kişinin üzerinde olan ve ayrıca Twitch.tv aracılığıyla canlı yayın yapılacak bu organizasyonu hepimiz merakla bekliyoruz.

Sekiz takımın katılacağı bu dev etkinliğe dünyanın en önemli takımları davet edilecek. Ayrıca joinDOTA aracılığıyla bölgesel elemeler yapılarak da takımlar bu etkinliğe katılabilecek. Takımların kıyasıya mücadelesine sahne olacak bu büyük organizasyonda büyük ödül ise 150.000$. Ayrıca oyunun hayranları satın aldıkları oyun öğeleriyle ödül havuzuna katkıda bulunabilecek. Haziran ayının 28 ve 29′ unda Commerzbank-Arena tam anlamıyla Dota 2 hayranları için sığınak haline dönüşecek. 28 Şubat‘ ta ilk biletlerin satışa çıkacağı bu organizasyonda bakalım neler göreceğiz.

Commerzbank-Arena 51.100 seyirci kapasiteli ve Almanya’ nın en büyük 10 stadyumu arasında yer alıyor. FİFA 2006 Dünya Kupasına ev sahipliği yapan stadyum, FİFA 2011 Bayanlar Dünya Kupasında da 4 maça kapılarını açtı.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *