iem espor, global

ESL İntel Extreme Masters Sezon 9′ u Duyurdu!


ESL bugün  Intel® Extreme Masters 9′ un üst üste ikinci defa Çin’ de yapılacağını duyurdu. Çin’ in Shenzhen kentinde 16-21 Temmuz tarihleri arası gerçekleşecek olan bu dev organizasyon elit oyuncu ve takımlara ev sahipliği yapacak. Shenzhen Sezon 9′ un ilk etkinliğine ev sahipliği yapacacak olmasının yanında İntel Extreme Masters Çin’ e 5. defa gelecek. Geçtiğimiz sezonlarda Shangai, Guangzhou ve Chengdu kentlerinde bu organizasyonu izlemiştik. Shenzhen yolu için uzun bir eleme maratonu 1 Haziran’ da başlayacak.

Çin 2009 yılından beri ev sahipliği yaptığı İntel Extreme Masters organizasyonlarında 270.000$’ ın üzerinde ödül dağıtıldı. Yerel topluluklar İntel Extreme Masters organizasyonları için sürekli istekli olmalarının yanısıra Sezon VIII League of Legends Katowice finalini izleyen Çin’ li izleyicilerin eşzamanlı olarak 450.000 kişi olduğu açıklanan bilgiler arasında yer alıyor. Gelecek sezon öncesinde ESL Pro Gaming Genel Müdürü Michal Blicharz, yeni rekorlar görmek istediğini ve Shenzhen organizasyonunu heyecanla beklediğini belirtti.

İntel Extreme Masters Shenzhen, katılımcılara 2015 yılında gerçekleşecek olan İntel Extreme Masters World Championship’ e katılmaya hak kazanmak için bir yol sunuyor. Yarışmalar ve oyunlar hakkında daha fazla bilgi almak için İEM Resmi Sitesi‘ ni takip edebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *