MLG X Games espor, Games, global

ESports Artik ESPN X Games’in bir parçasi


12 yıllık bir geçmişe sahip olan Kuzey Amerika eSpor ligi dünyaca ünlü spor kanalı ESPN‘in düzenlediği X Games organizasyonun açılışında 8 takımlık bir Call Of Duty : Ghosts turnuvası düzenlenecek. Bu gerçekten eSpor adına atılan büyük adımlardan birisi.

X Games organizasyonu 1995 yılında extreme sporlara olan ilginin artmasıyla birlikte ESPN tarafından oluşturuldu. Extreme sporlarının olimpiyatı olarak kabul edilen X Games organizasyonu, içerisinde kaykay ve  bmx sürme gibi belli bir kesime televizyondan uzak olmayan aktiviteleri içeren bir spor organizasyonu.

6 ve 8 Haziran tarihleri arasında 3 gün sürecek bu organizasyonun başlangıcında 8 takımlık Call of Duty : Ghosts turnuvası çift eleme grupları ile başlayacak daha sonra gruplardan çıkan ilk iki de yer alan takımlar yarı final oynayacak. Yarı finalde maçlarını kaybeden takımlar bronz madalya için mücadele ederken kazanan iki takım altın ve gümüş madalya için oynamaya devam edecek. Turnuva MLG resmi internet sitesi üzerinden ve ayrıca Xbox 360, ios ve android MLG.tv uygulamarı üzerinden canlı yayınlacak.

MLG kurucularından Mike Sepso : ” Bu organizasyona katılarak eSporu genel kültürün bir parçası haline getirmek planlarımızın küçük bir adımıydı.” açıklamasını yaptı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *