eSports The High School Starleague Entertainment, espor, global

eSports Bursu – The High School Starleague


Profesyonel oyuncular, sponsorlar, organizatörler ve ünlüler tarafından desteklenen eSports dünya üzerinde gelişmekte olan büyük bir pazar. Amerika’da bulunan The High School Starleague organizasyonu futbol ve basketbol gibi okullar ve aileler tarafından kabul görecek bir eSpor ligi düzenlemeyi amaçlamakta.

Liselilere esports bursu

eSports The High School Starleague

The High School Starleague liseli öğrencilere adanmış bir eSpor örgütüdür.Ayrıca 2013-2014 Bahar sezonu için NewEgg, MSI ve Twitch gibi büyük markalarca da desteklenen bu oluşum 20.000 dolar gibi büyük bir burs imkanı sağladı. Espor bursunun eğitim dışında başka amaçlar için kullanılmasına izin verilmiyor. Bursu kazananların 4 yıllık eğitim ihtiyaçları için harcamaları isteniyor.

HSL, League of Legends, StarCraft II ve DOTA 2 gibi oyunlarda bir kaç ay içinde sadece Kuzey Amerika’da binlerce öğrenciye ulaşarak farklı okulların öğrencileri arasında hem dostuk, hem de yeni bir rekabet inşaa ederek farklı oyun seviyeleri yaratmayı amaçlıyor.

Starleague CEO’su : “ Bu burs sayesinde, HSL geleneksel spor müsabakaları gibi herkes tarafından sevilecek ve eminim eSporda yeni bir dönem başlatacaktır.

Star League Chief Operating Officer’ı : ” Hem öğrencilerin eğitimini, hem de karakterini geliştirirken aynı anda onları oyun oynayan, profesyonel oyun sahnesinde oynayacak kadar yetenekli oyuncular yapmayı planlıyoruz.”

Bu burs programı bugüne kadar eSports adına atılmış en büyük adımlar arasında sayılıyor. The High School Starleague hakkında daha fazla bilgi almak ya da organizasyon fotoğraflarına bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *