ceo espor

eSports CEO’ su 40.000$ Borc ile Ortadan Kayboldu


Quantic Gaming eSports CEO’ su Simon Boudreault, çalışanlarına ödemesi gereken 40.000$ para ile ortadan kayboldu. Ko Hyun, Quantic Gaming’ in en iyi StarCraft II oyuncularından birisi olarak biliniyor ve yaklaşık 5 aydır maaş almadıklarını öne sürdü. Ayrıca 17 Aralık 2013 tarihinden beri tüm ekip CEO ile iletişimini kaybettiğini açıkladı.

Ko Hyun:“Simon haritanın dışına çıkmış ve sorumlu tutulacak kimse yok.”

Boudreault ortadan kaybolduğundan beri ekip çoğunlukla ödenmemiş ücretler ve iletişim kurulamaması nedeniyle yavaş yavaş dağılarak Quantic Gaming’ in sonunu getirdi.

Ko Hyun:“Ben sayısız uçuş yaparak geçirdiğim yıl için pişman değilim ve bu yüzden bir oyun için neden 8 yılımı geçirdiğimi merak ediyorum fakat stresli değilim. Ne yapacağımı bilmiyorum, çünkü oyun hayatım boyunca böyle birşeyle karşılaşmadım. Birisi bana yardımcı olamazsa, bırakmak zorunda kalabilirim.”

Boudreault sağlık sorunlarından muzdarip olduğu ve ortadan kaybolacağını arkadaşlarına belirttiği söyleniyor. Akciğerlerinde bir yumru olduğu açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

John Clark – Quantic Pazarlama Sorumlusu:” Ben onun çok meşgul birisi olduğunu ve sağlık sorunları yaşadığını biliyorum, fakat en sonunda bıraktığını düşünüyorum. Ben hemen her gün ona ulaşmaya çalıştım ve bize kulübü ayakta tutacak kadar yardım etmesini ve bir kısım ödeme yapmasını önerdim. Fakat asla cevap alamadım.”

Bildiğimiz üzere, herhangi bir Quantic çalışanı tarafından Boudreault aleyhine açılmış bir dava bulunmuyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *