The International Dota 2 Prize Pool espor, global

eSports Tarihinin en buyuk odul havuzu


The International Dota 2‘nin ödül havuz 5 Milyon Doları geçmiş durumda. Esports tarihinde görülmemiş bu ödül havuzu miktarını Compendium üzerinden takip edebilirsiniz.

Temmuz ayında, 16 takım arasında oynanacak büyük esports turnuvasının ödül havuzu her geçen gün hızlı bir şekilde artıyor. Alınan her 10 dolarlık Compendium 2.50 dolar olarak ödül havuzuna aktarılıyor.

eSports Tarihinin En büyük Odul Havuzu

eSports Dota 2

9 Mayısta satışa çıkarılan Compendium, satışa çıkmasından sonra neredeyse 10 gün geçmeden ödül havuzuna 4 milyon dolarlık katkı sağladı. Compendium sayesinde hem ödül havuzunu arttıran Dota 2 ayrıca oyuncular için yeni oyun modu, yeni müzikler gibi hedefler belirleyerek ödül havuzuna ulaşılabilir hedefler koymuş durumda. Şu an için ulaşabileceğiniz ve ulaşılacak gibi gözüken en son hedef miktarı 6 milyon dolar.

The International Dota 2 finali Seattle Key Arena‘da 18-21 Temmuz tarihleri arasında oynanacak. Turnuvanın biletleri 1 saat içerisinde tükenmesine rağmen milyonlarca oyuncunun internet üzerinden maçları takip etmesi bekleniyor. Esports tarihinin en yüksek ödül havuzlu turnuvasının ne kadar heyecanlı olacağını siz düşünün.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *