zone fifa fatih p3land arıöz espor, zoneesports

Fifa Oyuncumuz Fatih “P3Land” ARIöZ RöportajI


Espora gönül vermiş profesyonel FIFA oyucumuz Fatih “P3Land” Arıöz ile OyunArkadaşı web sitesi tarafından röportaj yapıldı.

Oyunarkadaşı olarak röportaj teklifimizi kırmadığın için teşekkür ediyoruz öncelikle bize kendinden bahseder misin ?

17 Yaşında İstanbul’da Oturuyorum , İlk Orjinal Oyunumu 2012’de Alıp Online Oynamaya Başladım Daha İlk Yılımda 15 Yaşındayken Kendi Fifa Takımımı Oluşturdum Bir dizi ligler oluşturmuştuk fakat ilerleme olmadı ve durdu
2013 Yılında Darkpassage Takımına Transfer Oldum Orda 1-2 Ay Kaldıktan Sonra Yine Aynı Yıl Rgesc Fifa Takımına Kaptan Olarak İlerledim Rgesc E spor takımının küçülme politikası ve takımdaki bazı sorunlar nedeniyle ayrılmak zorunda kaldım 3-4 Ay Takımım Olmadan WCG Turnuvasına Hazırlandım Ve World Cyber Games Türkiye Elemelerinde Final Oynadım.
WCG finalinden sonra bir çok takımdan teklif geldi ZONE esports ekibini seçtim şuan Yunus Üzüm adlı fifa milli takım oyuncusuyla beraber zone fifa ekibini oluşturmaktayız.

Peki Fifa’nın Elektronik Sporda’ki Yeri Nedir ?

Açıkcası bizi memnun etmeyecek seviyede olsada özellikle geçen sene az da olsa bir kıpırdama olmuştu wcg turnuvasıyla genel olarak e-spor boyutunda baktığımızda ise ben hep şu örneği veriyorum şuan elektronik spor’un baş tacı olan LoL Oyununu Futbola Fifa’yı İse Voleybol’a Benzetiyorum Sektör Olarak ama gelişeceğine inancımız tam ben ve tüm Türk oyuncuların hedefi de fifayı ülkemizde iyi yerlere getirebilmek.

Ülkemiz Fifa Oyuncuları Ne Durumda ?

Örneğin WCG Finalinde Beni Eleyerek Çine Giden Uğur”WolborQ”Bayram Gruplardan Çıkarak Son 8’de Şampiyon Olan Oyuncuya Elenmişti Onun Haricinde Emre”Riv9″Kayır Avrupa’da Saygı Duyulan Oyunculardan Bir Tanesi
Ayrıca geçtiğimiz aylarda düzenlenen 2on2 Turnuvalarında Şampiyonluğu bulunmakta.. bana gelecek olursak daha önce esl’de 2on2’de rgesc takımıyla şampiyonluğum zone takımıyla ise go4FIFA’da yarı final oynamışlığım bulunmakta.

Oyucumuz ile ilgili bu guzel roportajin tamamina bu linkten ulasabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *