csgo_team_dignitas espor

Gfinity Pro League S1 Sampiyonu Dignitas!


Team Dignitas CS:GO takımı Gfinity Alienware Pro League Season 1 organizasyonunda büyük finalde rakibi Clan-Mystik takımını 2-0 (16-8 de_nuke, 16-7 de_mirage) geçerek 5.000$ ödülün sahibi oldu.

 

Altı takımın yer aldığı açılışta favori olarak gösterilen Team Dignitas Clan-Mystik, H2k, ENCE, k1ck ve GamePub takımlarına karşı mücadele etti.

Clan-Mystik grup aşamasında beklenmedik bir şekilde k1ck ve H2K takımlarına yenilsede, play-offlarda k1ck takımını yenerek büyük finale çıkmaya hak kazandı.

Dignitas ise bütün maçlarını kolay bir şekilde geçerek yarı finalde ENCE takımını 2-0 yendi ve büyük finale kalmaya hak kazandı.

Grup aşamaları ve playoffların detaylı sonuçlarını merak edenler etkinlik sayfasına göz atabilirler.

Büyük finalin ilk haritası olan de_nuke dignitas’ ın ilk devre counter-terörist takımında 12-3 üstünlüğüyle bitti. İkinci devrede ise pistol roundları alarak oyunu fazla uzatmadan 16-8 skorla kazandılar.

İkinci haritada da durum pek farklı değildi. Daha eşit bir mücadele olmasına rağmen ilk devre dignitas’ ın 8-7 üstünlüğüyle sona erdi. İkinci devrede ise dignitas vites arttırarak 16-7 skorla turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Gfinity Pro League Season 1 final tablosu:

1.  dignitas – $5,000
2.  Clan-Mystik $2,000
3-4.  k1ck – $500
3-4.  ENCE – $500

 

Kaynak: Hltv.org

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *