iem katowice espor

İEM Katowice LoL’ de ilk gun sona erdi!


Dünyanın dört bir yanından gelen takımların mücadelesine tanık olduğumuz İntel Extreme Masters Katowice‘ de ilk günü nefes kesen mücadelelerin sonunda geride bıraktık.

Çift eleminasyon olarak oynanan turnuvada iki gruptaki toplam 8 takımın katılımıyla 150.000$ için mücadele devam ediyor. İlk günün sonunda oluşan görünüme gelin yakından bakalım.

grup a

 

A grubunun açılış maçında İnvictus Gaming rakibi Fnatic takımını ezici bir oyunla mağlup ederek turnuvaya galibiyetle başladı ve fnatic LCS’ deki kötü gidişatına bu turnuvada da devam ederek hayranlarını üzdü. Grubun ikinci maçında Kore takımı KT Rolster Bullets çekişmeli geçen oyunun sonunda rakibi Millenium’ u yenerek bir üst tura yükseldi. Kazananlar ve kaybedenler grubu olarak oynanılan organizasyonda, kazananlar grubu yarı finalinde İnvictus Gaming ilk maçtaki güzel oyununu KT Rolster Bullets karşısında gösteremeyince kaybedenler grubuna giden takım oldu ve bu sonuçla KT Rolster Bullets kazananlar grubu finaline yani diğer adıyla büyük finale yükseldi ve kaybedenler grubundan gelecek olan rakibini beklemeye başladı. Diğer tarafta ise kaybedenler grubunda devam eden mücadelelerde ilk turda kaybeden iki takım fnatic ve Millenium arasında oynanan mücadelede fnatic kazanarak kaybedenler grubu finaline çıkmaya hak kazandı ve İnvictus Gaming‘ in rakibi oldu. Böylece turnuvaya ilk veda eden takım Millenium oldu.

grup b

 

B grubunun açılış maçında Sezon 2 Dünya Şampiyonasında yarı finalde karşılaşan iki ekip Gambit Gaming ve Azubu Taipei Assassins takımları arasındaki mücadelede TPA başından sonuna kadar üstün götürdüğü oyunu kazanarak Gambit Gaming‘ i kaybedenler grubuna gönderdi. İkinci maçta ise Amerika’ dan katılan tek takım olan Cloud 9 HyperX LCS’ deki performansını burada da göstererek Team World Elite‘ yi mağlup etti ve kazananlar grubu finaline yükseldi. Kazananlar grubu finalinde ise C9 eşit giden mücadelede TPA’ yı yenerek büyük finale yükseldi ve kaybedenler grubundan gelecek olan rakibini beklemeye başladı. Ana sahnede oluşan sorunlar nedeniyle kaybedenler grubu mücadeleleri bugün oynanacak ve heyecan kaldığı yerden devam edecek.

 

Maç Takvimi:

15.03.2014 – 13:00 CET – Grup Aşamalarının Tamamlanması/Yarı Finaller

16.03.2014 – 17:30 CET – İEM World Championship Büyük Finali

Daha fazla bilgi için İEM World Championship Website‘ sini ziyaret edebilirsiniz.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *