lmq espor, makale

LMQ: “Basarinin Hikayesi” Bolum 1


Ben şahsen Cloud9 takımında Hai’ nin dönüşünden sonra tahtı tekrar geri alacaklarını ve CLG’ nin dünya şampiyonası için bu yarışa daha baskılı bir şekilde devam edeceğini tahmin ediyordum fakat şuan LMQ Kuzey Amerika LCS Ligini domine ediyor.

Bir kadro, bir takımın başarısının temeli ise; bir bütün olarak oynamak o yolun devamı için ayrılmaz bir parçadır. Bugün LMQ bu başarıyı yakaladığında bakacağımız şey bu olacaktır.

Oyun Tarzı

Güçlü Yönler

LMQ bize takım savaşlarında kahramanlık yapılmaması gerektiğini gösterdi ve bu bağlamda Kuzey Amerika’ nın en iyi takımı konumundalar. Bir oyuncu düştüğünde hemen geri çekiliyorlar. Bunu bize CLG maçında Ackerman’ ın canı düşükken karşı takımın baron almasını durdurmalarıyla ve arkasından XiaoWeiXiao’ nun gelip 3 kill almasıyla çok güzel bir şekilde gösterdiler. Onlar takım savaşını seçtikleri zaman kazanmak için seçiyorlar ve asla kaybetmiyorlar. Her bir oyuncunun arasındaki koordinasyon çok üst seviyede ve herhangi bir oyuncu geri kalsada diğer oyuncular o açığı kapatmayı çok iyi biliyor. Onlar CLG ve Cloud9 maçlarında strateji yapmamalarına rağmen müthiş bir takım oyunu sergilediler ve 5v5, 4v5 takım savaşlarını kazanmasını bildiler.

Her birinin neredeyse yetenekleri sorunsuz ve her şampiyonla yeteneklerini doğru bir şekilde kullanarak üstlerine düşen görevi başarıyla yerine getiriyorlar. LMQ diğer takımlar gibi objektif görevler için uzun vadede takasa girmiyor ve bunun yerine mücadele ederek takım savaşlarını kazanıyorlar. Onların taktiğini çözecek bir strateji henüz bulunmuyor. Bir kişi üst koridoru iterken bir kişi alt koridorda ayrık ittirme yapıyor ve bir anda orta koridora ışınlanma büyüsü kullanılarak 3-4 kule birden alınıyor. Bu sayede rakibi yıpratarak ve savaşları kazanarak oyunu bitiriyorlar.

Zayıf Yönler

Onların erken oyun için bir planları yok ve erken oyun safhasında kaybedebilirler. Şimdiye kadar bu hamleyi görmemiş olsak bile bundan sonrası için tehlike unsuru olduğunu söyleyebiliriz. Onları yenebilmenin yolu ise LMQ’ nun kendi oyununu oynamasına izin vermemektir. Onlar farklı oyuncuları farklı durumlarda kullanıyorlar ve rakibi yemleyip iyi pozisyon alarak yetenekleriyle beraber savaşları kazanıyorlar. Ancak, onların eski maçlarına bakarsak kartopu etkisi ile onları ters pozisyona sokarak yenebilmek mümkün. Unutmamamız gereken şey ise asla LMQ’ ya görüş totemi olmadan yakalanmayın.

Kaynak: NewsofLegends

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *