master tier

MASTER TIER LIGI NEDIR?


Yeni lig sistemi ile birlikte Riot Games, Ranked sistemi nasıl ciddiye aldığını bize bir kere daha göstermiş oldu.

Riot Games‘e göre yeni gelecek Master Tier Ligi ile artık 3 maç üst üste kazanıp 0 LP almak ya da Challenger Liginden ne zaman düşeceğinizi bilmemek gibi sorunlar artık ortadan kalkacak.

MASTER TIER LIGI

Master Lig ilk oluşturulduğunda bu ligde kimse bulunmayacak. Bu lig Diamond ve Challenger Ligleri arasında yer alacak. Bu ligde bulunan oyuncular aynı LP’i kazanarak öncelikle birbirleri arasında, oyuncu sıralamasında ilk 200’e ya da takım olarak ise ilk 50’ye girmek için savaşacaklar.

Lig sistemi devreye girdiğinde şampiyonluk yani Challenger ligindeki oyunculara dokunulmayacak ancak onlar içinde artık 24 saatlik bir süre başlayacak. Her günün sonunda en iyi 200 oyuncu ve 50 takım hesaplanarak Challenger ligine terfi edecekler. Bu sıralamaya giremeyen Master Tier Liginde bulunan takımlardan daha az puan toplayan 200 oyuncu ve 50 takım ise Challenger Liginden Master Tier Ligine geri düşürülecek.

Yeni sistem aslında oldukça mantıklı artık Challenger oldum kafam rahat diye bir şey olmayacak. Her günün sonunda bir alt lige düşme tehlikesi sizi bekliyor. Bir de şu AFK ve Trollere bir çözüm getirseler biz de rahatlasak.

2 Comments on MASTER TIER LIGI NEDIR?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *