league_of_legends_world_championships_staples_crowd Games, global

PC OYUN PAZARININ GELIRLERI KONSOL OYUNLARINI GERIDE BIRAKTI


Pc oyunları pazarının gelirleri tüm konsol oyun gelirlerinin toplamını geride bıraktı.

Analiz firması DFC Intelligence‘a göre hem pc hem oyun konsolu kullanıcıları ne kadar yüksek olursa olsun günümüzde hala oyun konsollarının lüks olarak görülmesi pc oyun pazarının gelirlerinin artmasının en büyük nedeni.

Son dönem pc oyunları arasında en popüler türlerin MOBA ve Free-to-play olduğundan bahseden DFC Intelligence’ın patronu David Cole; League of Legends ve DOTA 2 gibi MOBA türü oyunlarının PC oyun pazarının en etkin oyunları olduğunu ancak yeni dönemde ki çalışmalarının bu oyunları da tahtından edebileceğini vurguluyor.

Geçtiğimiz yıl oyun piyasasın yeterince hareketli olmadığını ancak 2013 yılının 2014 yılındaki hareketliliğin habercisi olabileceğinden de bahseden Cole geçtiğimiz yıl için top 20 listesiyle ilgili fikrini açıklamamasına rağmen DayZ, Rust ve Hearthstone gibi 3 oyunun listeleri altüst ettiği görüşünde.

Cole ayrıca önümüzdeki yıl pc ve mobil platform arası dengeleri sarsan Hearthstone gibi oyunlar çıkacağını ve bu ayrımın zorlaşmasının sonucunda Playstation 4 ve Xbox one gibi oyun konsolu platformlarında dalgalanmaların daha da artacağı görüşünde.

1 Comment on PC OYUN PAZARININ GELIRLERI KONSOL OYUNLARINI GERIDE BIRAKTI

  1. aytuğ

    ne dalgalanması açın bakın konsol satışlarına rekor düzeyde satıyo…ayrıca konsolu olan adamın zaten pc si olduğu için lol dota gibi oyunlarıda düşük sistemli pclerde çalıştırdığı için yeni pc almak yerine konsol alıyo çnkü konsola çıkan oyunların çoğunun pc ye çıkmaması konsolun en büyük artısı.zaten piyasayı altüst ediyo dediğiniz moba veya survivor tarzı tüm oyunları çoğu pc açıyor adam niye yeni pc alsın o zaman…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *