Team Dignitas espor, makale

Team Dignitas Yedek Orman Oyuncusunu Duyurdu


Team Dignitas yetenekli orman oyuncusu Andrew ‘Azingy‘ Zamarripa’ yı yedek orman oyuncusu olarak kadrosuna ekledi. Hepimiz onun Fiddlesticks, Karthus ve Amumu şampiyonları üzerindeki yeteneklerini biliyoruz. Azingy ile yapılan röportajı sizler için derledik.

RoscoeThorncage: Amumu ve Fiddlesticks şampiyonları üzerindeki hakimiyetini biliyoruz ve dereceli oyunda sürekli bu şampiyonları oynuyorsun. Onları sevmendeki sebep nedir?

Azingy: Aslında Karthus oyunlarımla tanınıyorum. Ben toplu yetenek hasarı veren taşıyıcı şampiyonlar oynamayı seviyorum çünkü 5 kişiye birden vuruyorum ve savaşlarda takımıma daha çok katkı sağladımı düşünüyorum ve bana göre en iyi taşıyıcı şampiyonlar toplu hasar veren şampiyonlar. Oyuna başladığımdan beri düşündüğüm şey bu ve vazgeçeceğimi sanmıyorum.

RoscoeThorncage: Dereceli oyunlardaki başarının sırrı nedir?

Azingy: Sezon 2′ de 1600 elo puanı civarında dolaşıyordum. Daha sonra Fiddlesticks ile 40-5′ lik galibiyet serisi yakaladım ve 2250 elo puanına çıktığım zaman Fiddlesticks oynamaya devam ettim. Zamanında bende kötü bir oyuncuydum. Nedeni ne olursa olsun yüksek eloya ulaştım ve tecrübeli insanlarla oynadım. Yaklaşık 1 yıldır çok iyi oynadığımı düşünüyorum ve şampiyon havuzum oldukça genişledi.

RoscoeThorncage: TheOddOne ile aranızdaki rekabet hakkında bize neler söyleyebilirsin?

Azingy: Keşke bu konu hakkında birşeyler bilseydim. Bu soruyu daha öncede duydum. Artık ona karşı oynamıyorum çünkü onun gizli elosu çok düşük. Aslında kontrol ettim ve o şampiyonluk liginde değil. Ama bunu normal buluyorum çünkü birçok profesyonel oyuncu fazla dereceli oyun oynamıyor.

RoscoeThorncage: Şuan Şampiyonluk liginde birçok LMQ takımının oyuncusu bulunuyor. Daha önce onlarla oynadın mı?

Azingy: Hepsi iyi oynuyorlar ve kendi alanlarında beceri farklılıkları var. Vasili Şampiyonluk liginde 1156 puan ile 1. sırada. Bana göre Vasili takımlarındaki en iyi oyuncu. Ben kendi yeteneklerimi nasıl ölçeceğimi bilmiyorum. Heralde bir karara varmak için onları daha fazla izlemek gerekir.

RoscoeThorncage: Eğer orman dışında bir koridor seçmen gerekseydi neresi olurdu ve hangi koridorda kendini rahat hissedersin?

Azingy: Diğer koridorlarda kendimi rahat hissetmem çünkü diğer koridorlarda kullanılan tüm heroları ben ormanda oynuyorum. Asla orman rolünü bırakmam.

RoscoeThorncage: Takıma katılman ile ilgili ne düşünüyorsun?

Azingy: Takımın galibiyet alması için üzerime düşeni yerine getirmek istiyorum ve takımın üstündeki yükü hafifletmek istiyorum.

RoscoeThorncage: Gelecekte profesyonel bir League of Legends oyuncusu olacağını düşünüyormusun yada bu senin için bir test sürecimi?

Azingy: Profesyonel oyuncu olmak gerçekten zor. Kendime baktığımda bu potansiyeli görüyorum fakat gerçekçi olmak gerekirse profesyonel oyuncu olmak göründüğü kadar kolay değil. Eğer şuanda profesyonel oyuncu seviyesinde ormancı olarak oynayamıyorsam öyleyse profesyonel oyuncu olmayı hak etmiyorum demektir.

RoscoeThorncage: League of Legends oynamadığın zamanlarda neler yapıyorsun?

Azingy: League of Legends dışında başka birşeyle uğraştığımı söyleyemem. Üniversiteye gidermiyim veya başka birşey yaparmıyım bilmiyorum. Şuan League of Legends dışında aktif bir hobim yok. Aslında bu biraz üzücü.

RoscoeThorncage: Söylemek istediğin birşey varmı ?

Azingy: Team Dignitas ve sponsorlarına destekleri için teşekkür ediyorum.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *