wristcutter espor

WristCutter’ dan Kural Ihlali


HWA Gaming takımında oynayan Şampiyonluk Ligi oyuncusu Ferit “WristCutter” Karakaya yaptığı kural ihlali ile bir anda herkesi şaşırtmış durumda. Birçok oyuncunun idolü olan profesyonel oyuncu 2014 yılında gerçekleşecek bütün Riot Games organizasyonlarından men edildi. Ayrıca Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre kullandığı hesabınında süresiz olarak askıya alındığı bildirildi.

Men edilme sebebi olan kullanıcı sözleşmesindeki madde;

Kullanım Şartlarında yer alan ve tüm kullanıcıların kabul ettiği konuyla ilgili madde:

Hesap Satışları: Size temin edilen Hesap size özeldir ve Riot Games, kullanıcı Hesaplarının devrini kabul etmez ve kesin olarak yasaklar. Herhangi bir Hesabı satın almayacaksınız, satmayacaksınız, hediye olarak vermeyeceksiniz ve alım satımını yapmayacaksınız ve böyle bir teklifte bulunmayacaksınız ve bu yönde girişimler hükümsüz ve geçersiz olacaktır. Hesabınızın ve/veya Giriş Bilgilerinizin tarafınızca başkasına verilmesi, Hesabınızın askıya alınmasına veya feshine yol açabilir.

Ferit Karakaya kendi facebook sayfasından yaptığı açıklamayla hayranlarının ve espor camiasının merak ettiği tüm soruları yanıtladı ve ileride nasıl bir yol çizeceğinden bahsetti.

WristCutter’ ın yapmış olduğu açıklama;

Selamlar tekrardan

Banlanmam konusunda bikaç bişey söylemek istiyorum.

Şu anda illegal iş yapan oyuncuları riot banlamaya başlasa bahar turnuvasında oynıcak oyuncu kalmaz emin olun. Ben biraz ibretlik olsun diye banlandığımı düşünüyorum. Genede kendimi savunmuyorum böyle bi durumda . Yanlış anlaşılmasını istemem.
Fakat ben herşeyi bırakıp bu oyuna, turnuvalara veriyosam kendimi, maddi olarakta geri dönüşü iyi olması lazım. Riot TR nin verdiği kazandığın maç başına 40 lira lık bir ücret ve 2 ayda bir düzenlenen turnuvadan aldığın para , kendini bu işe adamış birine yetmez diye düşünüyorum.

Gelelim benim neler yapıcağıma. Go4lol ve benzeri riot dışı turnuvalarına katılım göstermeyi planlıyorum. Ayrıca streamlere daha fazla ağırlık vericem. İleriki günlerde bol bol yayın olucak .