Google ve Youtube Twitchi satın aldı global

Youtube Twitch’i de SATIN ALIYOR


Biz oyuncuların yakından tanıdığı ve genellikle gameplay yayınlarının yapıldığı Twitch sitesi Youtube tarafından 1 Milyar dolara satın alınmak isteniyor.

2011 yılında Justin.Tv kurucuları tarafından büyük destekler alınarak kurulan Twitch eğer Google tarafından satın alınırsa 2006 yılında 1.65 milyar dolara satın aldığı youtube’dan sonra Google bir başka video sitesine gerçekten büyük bir yatırım yapmış olacak. Yakın kaynaklara göre Youtube, Twitch sitesini satın aldıkta sonra ayrı bir servis olarak kullamak istemiyor. Siteyi tamamen kendi bünyesine katmak istiyor.

Youtube ve Twitch yöneticilerin bu konu hakkında konuşmaktan çekinmelerine rağmen Youtube’a yakın olan kaynaklardan gelen bilgilere göre Youtube, Twitch’i satın almak için satın almada sorunlar çıkmaması adına ABD kanunlarına göre bir anlaşma hazırlamaya başladılar bile.

Twitch Youtube TARAFINDAN SATIN ALINIYOR

Twitch 1 Milyondan fazla üyeye sahip ve aylık izleyici kotası 45 milyonu aşan anlık bilgisayar, Xbox ve Playstation gibi konsollar üzeriden canlı yayın imkanı sağlayan büyük bir oluşum. Youtube ise dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşan ve aylık video gösterimi 6 Milyar saati aşan devasa bir video sitesi. Bu iki sitenin birleşimi adeta fırtına öncesi sessizlik.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *