Yükselme Ligi Play Off espor, zoneesports

Yukselme Ligi Final Ozeti ve Playoff Eslesmeleri belli oldu


Yükselme Ligi Şampiyonu’nu ve Şampiyonluk Ligi için Play-off’lara çıkmaya hak kazanan 4 takımı belirleyecek Yükselme Ligi Finalleri, bu hafta sonu Riot Games Türkiye Ofisi’nde çevrim dışı olarak oynandı. Çeyrek finaller; 2-1 biten ZONE – Bad Dunpy karşılaşması dışında, 2-0’lık galibiyetlerle sonuçlandı.

Çeyrek final sonuçları şu şekildedir:

  • Wild Fire 2 – 0 Shop4gamers
  • HWA Akademi 2 – 0 Risen Five
  • 420 Club 0 – 2 RGESC BAB
  • Zone Esports 1 – 2 Bad Dunpy

Yarı finallerin ilk maçında, favori olarak gösterilen Wild Fire takımına karşı, özellikle alt koridorda yaptıkları baskınlar ve orta koridor oyuncusu Squirtle’ın muazzam Gragas oyunuyla HWA Akademi takımı galip gelmeyi başardı. Bu ilk oyundan dersini çıkartan Wild Fire, tecrübesini konuşturarak özellikle fark ettirmeden aldıkları Baronlarla kalan 2 maçı kazanıp, serinin galibi oldu.

Bir diğer yarı final maçı, RGESC BAB ve Bad Dunpy takımları arasında oynandı. İlk oyunu Bad Dunpy takımı, ormancıları Auspexa’nın üstün Kha’Zix performansı ve destek oyuncuları Terap1st’in Thresh’le ortaya koyduğu mükemmel hareketler sayesinde kazanmayı bildi. Gayet çekişmeli geçen 2. maçta altın farkında uzun süre önde olan RGESC BAB takımı, maçı bitirmekte zorlandı. Oyunun sonlarında güçlenen şampiyonlarıyla avantajı eline geçiren Bad Dunpy, 57 dakikalık maç sonrasında finale yükselen 2. takım oldu.

Bu maçlar sonrasında yarı final sonuçları:

  • Wild Fire 2 – 1 Hwa Akademi
  • RGESC BAB 0 – 2 Bad Dunpy

Yükselme Ligi Şampiyonu’nu belirleyecek Wild Fire ve Bad Dunpy karşılaşması çok hızlı başladı. İlk oyunda alt koridoru ağır farkla kazanan Bad Dunpy, saldırı gücü taşıyıcısı Honos’un 20/3/10’luk Lucian performansı sayesinde 1-0 öne geçti. Wild Fire’ın yarı final maçına benzer bir durum, burada da geçerli oldu. İlk maçı kaybeden Wild Fire bir anda kendine gelerek, özellikle Theokoles’in alt koridorda takımına yardımcı olması sayesinde art arda 20 dk’da biten galibiyetlere ulaştı. Bu seride değinilmesi gereken bir diğer oyuncu da; yukarı koridorda her zaman üstünlük kurup, takımının galibiyete ulaşmasında büyük rol oynayan Wild Fire yukarı koridor oyuncusu Thaldrin’di. Turnuvadaki diğer takımlara göre tecrübe avantajına sahip olan Wild Fire takımı, Yükselme Ligi Şampiyonluğu’na ulaştı.

3.’lük maçının ilk oyununu, RGESC BAB takımı çok sağlam bir performansla 22 dk’da bitirmeyi bildi. 2. maçta Zilean ve Kha’zix kombinasyonunu çok iyi kullanan HWA Akademi takımı, durumu 1-1’e getirdi. Son maçta da HWA Akademi takımı, D Flows’un Zed ile yaptığı ayrık ittirmelere yeterince iyi cevap veremeyince, sağlam bir arka kapı oyunuyla maçın galibi RGESC BAB oldu ve turnuvayı 3. sırada bitirdi.

Yükselme Ligi Finali sıralaması ve 25-26 Ocak’ta Şampiyonluk Ligi Play-off’larına kalan takımlar:

  1. Wild Fire
  2. Bad Dunpy
  3. RGESC BAB
  4. HWA Akademi

 

Play-off’ların işleyişi nasıl olacak?

ATLAS takımının da katılacağı eşleşmeler sonucunda 2 takım, bir sonraki Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etme hakkını kazanacak. 25 Ocak’ta 3 maç üzerinden gerçekleşecek karşılaşmalarla Play-off finaline hangi takımın çıkacağı belirlenecek.

Ertesi gün, yani 26 Ocak’ta ise finale yükselen takımları, Şampiyonluk Ligi için son aşama bekliyor olacak. 5 maç üzerinden oynanacak finali kazanan takım, Şampiyonluk Ligi’ne doğrudan çıkacak. Kaybeden takım ise Şampiyonluk Ligi’ni 7. sırada bitirip, düşme aşamasına giren ATLAS takımı ile yine 5 maç üzerinden karşılaşacak ve Şampiyonluk Ligi’nin son ekibi de böylece belli olacak.

Play-off mücadelelerinin tamamı, canlı olarak LoL TV üzerinden izlenebilecek. Türkiye’nin en iyi takımları arasında yer almak için gerçekeleşek mücadeleyi izlemek için tek yapmanız gereken, 25 Ocak Cumartesi ve 26 Ocak Pazar günleri 12.00’dan itibaren ekranlarınızın karşısına geçmek.

Kaynak: www.lolespor.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *